Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza

Data publikacji: 01.10.2018 19:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy
Sandomierz. 01.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy. Spotkanie zorganizowano w jednym z sandomierskich hoteli. Marcin Marzec startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazny Samorząd, jest popierany przez PO i PSL.

Powiedział, że jednym z jego głównych punktów w programie jest tworzenie nowych miejsc pracy  i przyciąganie inwestorów. Chciałby utworzyć nowe tereny inwestycyjne za szpitalem na ul. Długiej. Jego zdaniem Sandomierz ma potencjał, który przyciągnie biznes. Dodał, że w tej sprawie prowadzi już wstępne rozmowy z inwestorami z zewnątrz, którzy chcieliby w Sandomierzu ulokować własne firmy. Zapowiada obniżenie podatków od środków transportowych oraz ulgi podatkowe dla nowopowstałych firm prowadzących działalność w sferze produkcji.

Marcin Marzec widzi konieczność nadrobienia braków w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej w  mieście. - Gmina powinna zadbać o swoich mieszkańców. Żyjemy w XXI wieku, a są takie ulice, jak Polna, Sadownicza, Warzywna, czy Podmiejska, które w dalszym ciągu nie są skanalizowane. Myślę, że to jest priorytet do którego należy dążyć - powiedział Marcin Marzec.

Zapowiada też większą dbałość o czystość całego miasta, budowę nowych placów zabaw, zapewnienie większej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach. Planuje również budowę wielopoziomowego parkingu w rejonie ulicy Żwirki i Wigury, który służyłby przede wszystkim  turystom. Zapowiada ponadto budowę miejsc parkingowych w innych częściach  miasta, których ewidentnie brakuje mieszkańcom. Z myślą o nich Marcin Marzec chciałby zagospodarować sandomierskie błonia i wybudować tam m. in. scenę plenerową. Takie miejsce, jest według niego bardzo wyczekiwane przez sandomierzan, którzy chcieliby spędzać wolny czas przy muzyce na żywo i wśród znajomych.

W programie wyborczym zapisał także bezpłatną komunikację miejską dla uczniów w drodze do szkoły i z powrotem oraz darmowe przejazdy dla pozostałych mieszkańców za okazaniem dowodu rejestracyjnego, w wybrane dni.

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczySandomierz. 01.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W spotkaniu wyborczym uczestniczyła m. in. poseł  Marzena Okła-Drewnowicz oraz Paweł Zalewski z PO. Było ono okazją do zaprezentowania kandydatów KWW Przyjazny Samorząd ubiegających się o mandaty radnych miejskich, powiatowych oraz do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W tych wyborach o urząd burmistrza Sandomierza ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Oprócz Marcina Marca startuje także były burmistrz Jerzy Borowski, a Marek Bronkowski stara się o reelekcję. Wśród kandydatów jest również Wojciech Czerwiec, Zbigniew Rusak i Krzysztof Szatan.

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczySandomierz. 01.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama