Seniorzy integrowali się i zadbali o zdrowie

Data publikacji: 04.10.2018 14:23 / Data aktualizacji: 04.10.2018 16:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
II spotkanie integracyjne dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej

II spotkanie integracyjne dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej
Kielce. 04.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bezpłatne badania, konkursy, występy artystyczne, a na koniec potańcówka - te atrakcje towarzyszyły 2. Spotkaniu Integracyjnemu dla Seniorów, które odbyło się w Kielcach. Wspólnie bawiło się kilkaset osób.

Podczas czwartkowej imprezy przygotowano szereg konkurencji sportowych, między innymi rzuty do celu i zabawy z piłką. Beata Radek, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych przyznaje, że wszystko to ma zachęcać starszych ludzi do aktywnego spędzenia czasu i pomóc w utrzymaniu sprawności. 

Udział w spotkaniu wzięła Krystyna Kwiatkowska, która przyznała, że władze Kielc bardzo dobrze reagują na potrzeby seniorów.

- Ćwiczymy, chodzimy na basen, organizowanych jest wiele atrakcyjnych wycieczek. Uczymy się języka angielskiego, pracy przy komputerze. Wychodzimy codziennie z domu, idziemy do klubu ćwiczymy i zajmujemy się swoimi zajęciami – dodaje Krystyna Kwiatkowska. 

Pomysłodawcą Integracyjnych Spotkań dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych jest prezydent Wojciech Lubawski. W jego ocenie integracja środowiska osób starszych jest  kluczowa do tego, aby włączać seniorów do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Dla uczestników przygotowano, bezpłatne badania. Seniorzy mogli wykonać m.in. testy pamięci, które przygotowywali specjaliści z Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera.

Reklama