Seniorzy znów są studentami

Data publikacji: 09.10.2018 18:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2018 Kielce. Inauguracja 4 roku działalności Uniwersytetu III Wieku Ponad czasem

09.10.2018 Kielce. Inauguracja 4 roku działalności Uniwersytetu III Wieku "Ponad czasem"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czwarty rok akademicki rozpoczęło 460 studentów kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem”. W tym semestrze seniorzy mają do wyboru szereg wykładów i warsztatów. Są to m.in. zajęcia z fotografii, malarstwa, historii powszechnej, literatury, gimnastyki oraz lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego - wylicza Janina Łucak, prezes uczelni.

- Zajęcia będą się odbywały praktycznie ze wszystkich dziedzin, bo będą dotyczyły zarówno zdrowia, kultury, jak i aktywności sportowej. Myślę, że każdy, kto zapisze się do naszego uniwersytetu na pewno znajdzie tu zajęcia dla siebie – dodała Janina Łucak.

Od początku istnienia uczelni na zajęcia uczęszcza m.in. Aleksandra Rzesiowska.

- W tym semestrze jest bardzo dużo zajęć, które mi się podobają. Na pewno będę chodziła na jogę i na basen. Zamierzam też barć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, ponieważ ćwiczy się przy tym ręce, a to dla seniorów bardzo ważne. Skorzystam też z zajęć w Muzeum Zabawek i Zabawy, ponieważ one pomogą mi nawiązać jeszcze lepszy kontakt z moimi wnuczkami – dodała Aleksandra Rzesiowska.

Jak przyznał obecny podczas uroczystości Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, uniwersytety III wieku stają się coraz bardziej popularną formą spędzania przez seniorów wolnego czasu.

- To jest też przykład dla tych, którzy wchodzą w ten ciekawy okres swojego życia, kończą aktywność zawodową i nie wiedzą, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu. Dlatego uniwersytety trzeciego wieku są pomysłem na życie. Te uczelnie, to nie tylko edukacja, ale także dużo spotkań, rekreacja i rozmowy ze swoimi rówieśnikami – dodał Krzysztof Słoń.

Zajęcia odbywać się będą m.in. w Urzędzie Miasta w Kielcach, Geoparku, Instytucie Dizajnu, Biurze Wystaw Artystycznych, Muzeum Zabawek i Zabawy, Domu Środowisk Twórczych oraz w Muzeum Historii Kielc.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama