Mobilne Muzeum Multimedialne dotarło do Jędrzejowa

Data publikacji: 11.10.2018 22:47
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mobilne Muzeum Multimedialne dotarło do Jędrzejowa

Mobilne Muzeum Multimedialne dotarło do Jędrzejowa
Jędrzejów. 11.10.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości do Jędrzejowa zawitało Mobilne Muzeum Multimedialne. Zaparkowało przy Centrum Kultury. Jak informuje Krzysztof Budziński, koordynator trasy muzeum, tematem wystawy jest przede wszystkim okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur, potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego naszego państwa.

To także prezentacja wybitnych Polaków oraz ich wynalazków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie. Jak dodaje podczas wizyty w mobilnym muzeum zwiedzający dzięki multimediom obejrzą setki archiwalnych fotografii, dokumentów, a także fragmenty historycznych filmów.

Podczas zwiedzania każdy może wykonać odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok. Ponadto odwiedzający mają możliwość wykonania zdjęcia z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłanie go na własny adres e-mail.

Jako jedni z pierwszych Mobilne Muzeum Multimedialne zwiedzali uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej z Piasków wraz ze swoim nauczycielem historii Jerzym Leksom. Jak powiedział to bardzo dobra forma nauki historii, ponieważ takie multimedialne wystawy bardziej interesują młodzież. Ekspozycja Mobilnego Muzeum Multimedialnego podobała się również uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie. Jak mówili dzięki takiej wystawie i multimediom historia jest dla nich bardziej interesująca, są w stanie jej szybciej nauczyć niż czytając informacje z książek.

W ramach Mobilnego Muzeum Multimedialnego zwiedzający mogli również uczestniczyć w plenerowej grze planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej księdze, która powstała z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne. W piątek muzeum jest czynne w godz. od 10.00 do 16.00.

Reklama