Sportowcy rywalizowali na torze motocrossowym. Ku chwale Niepodległej

Data publikacji: 14.10.2018 15:35
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.10.2018 Dębska Wola. „100 minut dla 100-lecia” - zawody motocrossowe na 100 lecie odzyskania niepodległości Polski

14.10.2018 Dębska Wola. „100 minut dla 100-lecia” - zawody motocrossowe na 100 lecie odzyskania niepodległości Polski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 100 motocyklistów wzięło udział w rozegranych na torze w Dębskiej Woli zawodach motocrossowych "Świętokrzyskie Cross Country" z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło imprezy brzmiało: „100 minut na 100- lecie”.

Jak powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która była honorowym starterem zawodów, to piękne, że w różny sposób radujemy się z życia w wolnym, niepodległym kraju.

- Cieszymy się odsłaniając pomniki i obchodząc uroczystości patriotyczne, ale także świętujemy poprzez sport. To wyjątkowe, że motocykliści przyjechali dziś, by przy tej pięknej pogodzie świętować niepodległość na torze w Morawicy. Przyjechało tu wiele osób, wśród nich amatorzy i zawodowcy - podkreśliła wojewoda.

Pułkownik Artur Barański, dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która współorganizowała zawody zdradził, że według niego wśród zawodników znaleźliby się dobrzy kandydaci do służby w wojskach terytorialnych.

- Byliśmy świadkami honorowej, twardej, męskiej walki w szczytnym celu, w wydaniu motocrossowym. Bardzo się cieszę, że też udało mi się przejechać jedno okrążenie. Jestem pod wrażeniem tych wszystkich, którzy się ścigają na torze. Nie ukrywam, że wśród takich ludzi szukam kandydatów do WOT. To są twarde, nieustępliwe osoby, które nie boją się wyzwań - podkreślił pułkownik.

100-lecie odzyskania niepodległości, to jest nasze narodowe święto, które musimy uczcić - powiedział aktualny zdobywca Pucharu Świata Juniorów w rajdach cross-country Maciej Giemza z KTM Novi Korona Kielce.

- Nie mogło mnie tu zabraknąć, tym bardziej, że impreza odbywa się prawie pod moim domem. 100-lecie odzyskania niepodległości musimy uczcić z pompą, po motocyklowemu - dodał Maciej Giemza.

Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Kielce.

Reklama