Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia

Data publikacji: 18.10.2018 10:16
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Hubert Sanecki - szef kuchni w Hotelu Binkowski Dworek

Hubert Sanecki - szef kuchni w Hotelu Binkowski Dworek
18.10.2018 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Śniadanie to podstawowy posiłek, bez którego nie powinniśmy wychodzić z domu – powiedział w „Na każdą pogodę” Hubert Sanecki. Mistrz kucharski i wykładowca radził, aby na chłodne dni, które przed nami przygotować posiłek, na bazie cukrów złożonych.

Dzięki temu otrzymujemy energię na dłuższy czas. Takie śniadanie - mówił szef kuchni w Hotelu Binkowski Dworek - to na przykład płatki owsiane z suszonymi owocami i orzechami. Powinniśmy unikać płatków czekoladowych, w których występują złe dla organizmu cukry proste. Dodatkowo można zjeść gotowane kiełbaski z pełnoziarnistym pieczywem.

Ważne dla nas jest także drugie śniadanie. To powinno składać się z chudych wędlin oraz warzyw. Należy pamiętać, mówił gość Radia Kielce, że jesienią i zimą spada nasza odporność. Naturalnie możemy ją podnieść jedząc na przykład paprykę, która jest bogata w witaminę C. Kucharz radził też przygotowywać pożywne i rozgrzewające  zupy. Najlepsze o tej porze będą krupnik, kwaśnica, flaczki i zalewajka – wymienił Hubert Sanecki.

Część pierwsza:

Część druga:

Reklama