Krzysztof Lipiec: jesteśmy gotowi, by wziąć odpowiedzialność za Świętokrzyskie

Data publikacji: 22.10.2018 08:28
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
22.10.2018 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Jeśli Państwowa Komisja Wyborcza potwierdzi wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, to będzie dla nas bardzo satysfakcjonujące - powiedział Krzysztof Lipiec, lider PiS w regionie. Wstępne wyniki wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 41,8 procent głosów, czyli więcej, niż w sondażu exit poll, Polskie Stronnictwo Ludowe poparło 26,79 procent wyborców, a na Koalicję Obywatelską głos oddało 13,5 procent.

- To dla nas bardzo cenne, że Prawo i Sprawiedliwość jest liderem w województwie świętokrzyskim, w wyborach niełatwych, jakimi w polityce są wybory samorządowe. Zapewne wpływ na to podczas kampanii miały liczne spotkania i rozmowy z mieszkańcami regionu, słuchanie ich opinii i potrzeb - dodał poseł.

Jak stwierdził Krzysztof Lipiec - województwo świętokrzyskie jest PiS-owskie, co pokazały także wybory parlamentarne w 2015 roku, które wyłoniły wielką reprezentację ugrupowania do sejmu i senatu. Ta tendencja jest zwyżkowa i stanowi dobry prognostyk na przyszłość - zaznaczył. - Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego, do parlamentu krajowego, ciąg ważnych zdarzeń w polityce, które w efekcie muszą doprowadzić do tego, by Polska zmieniła swoje oblicze. Wykonaliśmy ogromną pracę od 2015 roku, ale mamy świadomość, że bez współdziałania z wyborcami wiele przemian mogłoby być czynionych w spowolnionym tempie - powiedział gość Radia Kielce.

Gdyby PKW potwierdziła wstępne wyniki wyborów, PiS uzyskałoby w sejmiku 15 mandatów, do uzyskania większości zabrakłoby jednego. PSL otrzymałoby 11 mandatów, Koalicja Obywatelska - 3, a SLD 1 mandat. Krzysztof Lipiec stwierdził, że ma nadzieję na dobrą współpracę w sejmiku, ale wierzy też w uzyskaną większość, co okaże się po oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Pytany o ewentualne koalicje gość Radia Kielce stwierdził, że na razie jest to wróżenie z fusów.
- Przypominam sobie, jak to było w latach poprzednich, kiedy te mandaty ważyły się niemal na włosku dla różnych ugrupowań. I nie można teraz przesądzać, że ten szczęśliwy dla nas, 16 mandat, jeśli potwierdzą się badania exit poll, nie będzie nam dany. Wszystko może się zdarzyć - powiedział poseł.

Krzysztof Lipiec zaznaczył, że - z całą pewnością - Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większy wpływ na województwo świętokrzyskie. Dodał, że wynik wyborów w regionie może oznaczać nowe otwarcie w samorządzie. Poseł przypomniał, że podczas tej kampanii politycy PiS krytykowali dotychczasowego gospodarza. Społeczeństwo dostrzegało też mankamenty władzy - stwierdził. Szef PiS-u w regionie powiedział, że jego ugrupowanie jest gotowe, by wziąć odpowiedzialność za Świętokrzyskie.

Podobne wiadomości
Reklama