To pewne: będzie druga tura wyborów w Busku-Zdroju

Data publikacji: 22.10.2018 12:46
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wybory

Wybory
22.10.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Busku-Zdroju będzie II tura wyborów. O fotel burmistrza powalczą: obecny gospodarz miasta Waldemar Sikora reprezentujący KWW „Porozumienie Samorządowe Busko Zdrój” z Jerzym Szydłowskim z KWW Busko Nasz Dom.

W Gnojnie w I turze wybory wygrał Zbigniew Janik z Komitetu Wyborców Wspólna i Przyjazna Gmina. W Pacanowie także nie będzie ponownego głosowania. wójtem pozostanie Wiesław Skop z KW Polskie Stronnictwo Ludowe, podobnie w gminie Solec-Zdrój, gdzie wójtem zostanie Adam Pałys z PSL, w Nowym Korczynie wygrał Paweł Zagaja z PSL, a w Stopnicy Ryszard Zych reprezentujący KWW Najlepsza Gmina Stopnica.

Ryszard Zych komentując wygraną powiedział, że jest zadowolony z zaufania jakim obdarzyli go mieszkańcy gminy. Wyjaśnił także, że sukces wyborczy był możliwy dzięki prostej strategii jaką jest wsłuchiwanie się w głos oraz potrzeby mieszkańców. Przyszły burmistrz zapowiedział, że w nowej kadencji nie będzie oglądał się wstecz, tylko odważnie zmierzał do przodu, realizując ważne dla gminy zadania.

W Wiślicy będzie zmiana na stanowisku burmistrza. Wybory ze Stanisławem Krzakiem wygrał Jarosław Jaworski z KWW Nasze Miasto i Gmina Wiślica.

Nadal nie wiadomo jak rozłożyły się głosy w gminie Tuczępy. Wciąż trwa liczenie.

adv adv
Wiadomości
Reklama