Protest okazał się skuteczny. Wybudują żłobek

Data publikacji: 25.10.2018 14:28
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Koncepcja Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie.

Koncepcja Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie.
25.10.2018 / Fot. Anita Chrzanowska-Bac

W Sędziszowie powstanie pierwszy żłobek. Urząd marszałkowski uwzględnił protest gminy i przyznał dofinansowanie do jego budowy.

Żłobek powstanie obok istniejącego przedszkola. Jak informuje Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa, gmina jest już po negocjacjach z urzędem marszałkowskim i teraz czeka na podpisanie umowy o dofinansowanie budowy w wysokości prawie miliona 700 tysięcy złotych. Jak dodaje na tę inwestycję gmina będzie również starała się pozyskać dofinansowanie z rządowego programu „Maluch Plus” na około 30 dzieci. Sędziszów ma szanse na pieniądze rządowe, ponieważ priorytetem  polityki społecznej jest tworzenie żłobków w gminach, które ich do tej pory nie miały. Przed ubieganiem się o pieniądze na budowę żłobka gmina Sędziszów przeprowadziła ankiety o potrzebie inwestycji. Do sędziszowskiego magistratu wpłynęło 50 deklaracji od rodziców o zamiarze zapisania dzieci do żłobka.

Koncepcja Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie.25.10.2018 / Fot. Anita Chrzanowska-Bac

Potrzebę otwarcia żłobka podkreślają przede wszystkim młode mamy. Żłobek, w którym opiekę znalazłyby ich dzieci, dałby im szanse na znalezienie pracy i rozpoczęcie kariery zawodowej.

Żłobek w Sędziszowie, którego budowa ma rozpocząć się w 2019 roku, otwarty zostanie w 2020 roku. Jego budowa wraz z dwuletnim dofinansowaniem funkcjonowania będzie kosztowała prawie 4 miliony złotych. Potem koszty prowadzenia przejmie gmina.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama