Ostrowczanie chętnie korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych

Data publikacji: 26.10.2018 06:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie

 
Kielce. 01.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Mieszkańcy Ostrowca cenią inicjatywy związane z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi, które organizują samorządy lub organizacje pozarządowe. Część pacjentów korzysta z nich regularnie. Najchętniej sprawdzają swój stan zdrowia kobiety, badając się pod kątem profilaktyki nowotworowej. Korzystają z mammografii i cytologii.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi akcję profilaktyczną zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Antoni Maciejko, pełniący obowiązki naczelnika wydziału edukacji i zdrowia w starostwie mówi, że mieszkańcy mogą w dalszym ciągu zgłaszać się po imienne zaproszenia na badania, które odebrać można w pokoju 201 w starostwie. Dla kobiet w wieku 20-25 lat oraz powyżej 59 roku życia przygotowano zestawy badań cytologicznych. Panowie powyżej 40 lat mogą sprawdzić swoje zdrowie pod kątem urologicznym.

Z kolei inną kampanię profilaktyczną organizują Akcja Katolicka wraz ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii. 5 listopada bezpłatną cytologię będą mogły wykonać kobiety w wieku od 25 do 59 lat. Cytobus zaparkuje obok Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II przy ulicy Focha. Konieczne są zapisy pod numerem telefonu 609 990 033. Badania będą prowadzone między 12:00 a 18:00.

Reklama