Argentyńczyk uczył tanga, a prawnuk Fogga poprowadził Retro Dancing

Data publikacji: 27.10.2018 20:46
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Retro Dancing w rytmie tanga

Retro Dancing w rytmie tanga
Kielce. 27.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Argentyńczyk Christian Rubin poprowadził w Kielcach warsztaty tanga. Taniec ten zabrzmiał również na Retro Dancingu, który poprowadził prawnuk Mieczysława Fogga. To kolejne wydarzenia IV Akademii Off Fashion pod hasłem „Tango”.

Warsztaty tanga zgromadziły miłośników tego tańca w różnym wieku, od młodzieży po seniorów, ponieważ tango jest dla wszystkich - uważa Christian Rubin z Argentyny, który od pięciu lat mieszka w Polsce i z Fundacją Kulturo popularyzuje w naszym kraju pochodzący z Buenos Aires taniec. - To melodia płynąca z serca, taniec miłości - uważa argentyński tancerz.    

Uczestnicy warsztatów, to miłośnicy tańca. Przyszli, żeby zobaczyć, jak rodowity Argentyńczyk uczy tanga.

- To także miły wieczór, okazja do poznania nowych ludzi, posłuchania muzyki i potańczenia - twierdzą ci, którzy skorzystali z oferty Kieleckiego Centrum Kultury.  

Bezpośrednio po warsztatach odbył się Retro Dancing, który poprowadził Michał Fogg, prawnuk legendy polskiej piosenki. Zabrzmiały przedwojenne tanga w wykonaniu m.in. Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Adama Astona, Janusza Popławskiego i Tadeusza Faliszewskiego.   

- Tango tańczone w przedwojennej Polsce nieco różniło się od argentyńskiego, nazywano je nawet warszawskim czy polskim - zaznacza Michał Fogg.

W niedzielę odbędą się warsztaty taneczne Milonga, które poprowadzi Fundacja Kulturo. Początek o godzinie 11.00 w Foyer Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury. Wydarzenie zakończy trwającą od ubiegłej soboty IV Akademię Off Fashion.

adv adv
Wiadomości
Reklama