Bar „Anielskie jadło” strzałem w dziesiątkę. Powstanie kolejny lokal

Data publikacji: 28.10.2018 10:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Otwarcie baru Anielskie Jadło w Ostrowcu Św.

Otwarcie baru "Anielskie Jadło" w Ostrowcu Św.
Ostrowiec Św.. 01.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Hospicyjny bar cieszy się dużym zainteresowaniem. W Ostrowcu powstanie kolejny lokal. Ostrowieckie hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, po niemal roku prowadzenia baru „Anielskie jadło”, rozszerza działalność gastronomiczną. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona druga placówka, w której tanio będzie można kupić dwudaniowy obiad.

Dyrektor hospicjum, ks. Paweł Anioł mówi, że bar zarabia, ma już wyrobioną markę, ponieważ potrawy w nim serwowane są smaczne i zawsze świeże. Dwudaniowy obiad kosztuje tylko 8 złotych, co odciąża osoby ubogie i starsze. Ksiądz Anioł mówi, że udało się zrealizować pierwotne cele.

- Cel był pierwszy taki, aby odciążyć finansowo hospicjum. Dla 12-20 pacjentów gotowały trzy osoby, a było to niewykorzystanie potencjału ludzkiego oraz kuchni, jaką tutaj mamy - tłumaczy duchowny.

Ksiądz Anioł informuje, że są dni, w czasie których sprzedawanych jest nawet 350 porcji obiadowych, szczególnie gdy w menu pojawiają się: gołąbki, placki ziemniaczane czy pierogi. Utworzenie w Ostrowcu drugiego lokalu podyktowane jest dużym zainteresowaniem oraz potrzebami mieszkańców. Dyrektor hospicjum mówi, że ostrowczanie pytali, kiedy powstanie kolejny lokal w innej części miasta.

- Żeby uruchomić punkt, trzeba patrzeć, czy jest parking, blokowisko. Znaleźliśmy punkt na osiedlu Stawki, w tej chwili jest on przystosowywany do działalności gastronomicznej - mówi ksiądz. Dodaje, że lokal zostanie otwarty prawdopodobnie 1 grudnia.

Obecnie w jadłodajni dla najuboższych "Anielskie jadło" dziennie wydawanych jest 120 posiłków. Ponadto, pracę w niej dotychczas znalazło 12 osób. W drugiej placówce przyjęte zostaną kolejne dwie osoby.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama