Słowak trenerem siatkarek KSZO

Data publikacji: 03.11.2018 21:36
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Frantiek Bokay

František Bočkay
Fot. zv-podujatia.com

Słowak František Bočkay został trenerem siatkarek KSZO Ostrowiec. 27-letni szkoleniowiec przez dwa ostatnie sezony prowadził drużynę VK Eperia Presov, występującą w ekstraklasie, z którą w pierwszym sezonie pracy wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju. W sezonie 2017/2018 jego zespół zajął piąte miejsce w rozgrywkach.

Samodzielnie prowadził także drużyny U-16 i U-18 tego klubu. W 2018 roku asystował także trenerowi kadry do lat 20, przygotowując młode Słowaczki do startu w mistrzostwach Europy.
Bočkay karierę trenerską rozpoczął w sezonie 2013/2014 asystując trenerowi drugoligowego VK Elba Presov. Dwa kolejne sezony - także jako asystent trenera - pracował w ekstraklasowym słowackim VK DZS Presov.

- Długo trwał wybór osoby, która miałaby poprowadzić zespół KSZO w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, ale nie chcieliśmy robić nic pochopnie – mówi Mirosław Buszkiewicz.

– Zespół nie miał pierwszego trenera, ale w pełni przepracował okres przygotowawczy pod okiem sztabu szkoleniowego, który miał plan do zrealizowania i dokładnie go wykonał. Rozpoczyna się sezon i jestem przekonany, że na boisku drużyna pokaże to, nad czym ciężko przez te miesiące pracowała – dodał prezes ostrowieckiego klubu.

František  Bočkay oficjalnie pracę z zespołem rozpocznie w poniedziałek. W niedzielę, w meczu z Developresem Rzeszów drużynę poprowadzi Mateusz Janik, który docelowo będzie asystentem pierwszego trenera.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama