Bilardowe złoto wróciło do Kielc

Data publikacji: 04.11.2018 19:23
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
04.11.2018 Kielce. Galeria Echo. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Bilard. Finał. I miejsce zajął NOSAN Kielce

04.11.2018 Kielce. Galeria Echo. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Bilard. Finał. I miejsce zajął NOSAN Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bilardziści Nosanu Kielce zostali drużynowymi mistrzami Polski. W niedzielę w kieleckiej Galerii Echo przegrali wprawdzie drugi mecz finałowy z Konsalnetem Warszawa 7:14, ale w bilardowych rzutach karnych byli już rewelacyjni zwyciężając 9:5, nie myląc się ani razu. Złoty medal po pięciu latach dla Nosanu wywalczyli: Tomasz Kapłan, Bartosz Rozwadowski, Karol Skowerski i Michał Turkowski.

- Super sprawa. Byliśmy bardzo bojowo nastawieni. Sobotni mecz wygraliśmy, ale w niedzielę warszawianie zagrali niemal perfekcyjnie. W rzutach karnych na pewno presja odegrała dużą rolę. My wytrzymaliśmy to znacznie lepiej i mamy złoto - podsumował Karol Skowerski.

- Nie trafialiśmy tych karnych i to był nasz największy mankament. Chyba zabrakło nam doświadczenia w wykonywaniu karnych. Moi koledzy nie grali w turniejach europejskich, gdzie obowiązuje właśnie taka formuła rozstrzygania meczów. Kielczanie popisali się stuprocentową skutecznością, więc trudno było z nimi rywalizować w tym elemencie - powiedział zawodnik Konsalnetu Mateusz Śniegocki.

Brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski zdobyli bilardziści Hadesu Poznań, którzy w finałowej rywalizacji dwukrotnie pokonali  DSB tianDe Lubin.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama