Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju

Data publikacji: 04.11.2018 21:18
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Waldemar Sikora po raz trzeci z rzędu został wybrany burmistrzem Buska-Zdroju. W drugiej turze wyborów pokonał Jerzego Szydłowskiego. Różnica nie jest duża, bowiem obecny włodarz gminy uzyskał 52,99 procent poparcia.

W sztabie Waldemara Sikory świętowanie sukcesu rozpoczęło się tuż po godzinie 21, kiedy ujawnione zostały wyniki sondażu exit poll, który przygotował ośrodek badawczy „Dobra Opinia” na zlecenie Echa Dnia. Sondaż różnił się znacząco od oficjalnych wyników, bowiem według badania Waldemara Sikorę poparło 67 proc. głosujących. Samorządowiec nie krył zadowolenia.

- Ja się bardzo cieszę, że te wyniki sondażowe dają mi taką dużą przewagę. Bardzo dziękuję za wszystkie głosy na mnie, mieszkańcy docenili to, co robiłem, a ja zapewniam, że będę się starał spełniać ich potrzeby - zapowiada samorządowiec.

Jak mówi Waldemar Sikora, przed nim dużo pracy, bowiem planuje w Busku-Zdroju wiele inwestycji. Przede wszystkim gmina ma być bardziej atrakcyjna i dla turystów, i dla stałych mieszkańców. Podkreśla, że zależy mu na stworzeniu atrakcyjnej oferty dla młodych ludzi.

Busko-Zdrój. Sztab wyborczy Waldemara SikoryFot. Daniel Lenart / Radio Kielce

- Priorytetem jest rewitalizacja stałej strefy uzdrowiskowej. Poza tym chcemy rozbudować teren rekreacyjno-wypoczynkowy, a więc skatepark, tory rowerowe, boiska i wszystkie miejsca, które pozwolą bardzo przyjemnie spędzać czas - mówi Waldemar Sikora.

W planach burmistrza jest również między innymi dokończenie rozbudowy stadionu oraz budowa świetlic w sołectwach na terenie gminy.

Podobne wiadomości
Reklama