Dziecięce uśmiechy dzięki żołnierzom

Data publikacji: 14.11.2018 12:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Wizyta żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w szpitalu na Czarnowie

Kielce. Wizyta żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w szpitalu na Czarnowie
14.11.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kilkudziesięciu małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Kielcach odwiedzili żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki. Dzieci zostały obdarowane licznymi prezentami, otrzymały m.in. puzzle, gry, maskotki, wykreślanki i wycinanki, nie kryły radości z odwiedzin nietypowych gości.

Jak nam mówiły, to dla nich ogromna niespodzianka, nie spodziewali się odwiedzin żołnierzy, którzy na dodatek przynieśli ze sobą prezenty.

Jak poinformował podpułkownik Piotr Zawiślak, zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, żołnierze już po raz trzeci z workami prezentów przyjechali do dzieci przebywających w szpitalu na Czarnowie.

- Pomysł odwiedzin wyszedł od samych żołnierzy. Mundurowi z naszej jednostki bardzo często wyjeżdżają w różne rejony świata, gdzie biorą udział w misjach pokojowych. Często niestety też spotykają się z trudną sytuacją także dzieci. Dlatego dla nas uśmiech małego pacjenta po otrzymaniu prezentu jest najlepszą nagrodą i podziękowaniem. Cieszymy się, że przyczyniamy się do wywoływania radości u tych chorych dzieci - dodał podpułkownik Piotr Zawiślak.

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki zapowiedzieli, że kolejny raz małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii odwiedzą za kilka miesięcy.

Reklama