Szaliki dla bezdomnych na wigilię

Data publikacji: 15.11.2018 14:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

500 szalików rozdanych zostanie podczas Wigilii dla Osób Bezdomnych i Samotnych, która odbędzie się 24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. To pomysł Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. - Jednak, by akcja „Szalik z dobroci” powiodła się, potrzebne są osoby, które te szaliki własnoręcznie wykonają, a nie kupią - podkreśla Damian Zegadło.

- W spotkaniu wigilijnym co roku bierze udział około 500 osób, dlatego potrzebne nam jest około 500 szalików. Zależy nam na tym, by były one zrobione własnoręcznie. Kupić w sklepie szalik jest łatwo, ale nam chodzi o to, by pokazać tym ludziom, że otrzymali prezent, który ktoś specjalnie dla nich wykonał. Szaliki powinny być zrobione na drutach i mieć około 1,5 metra długości - dodaje Damian Zegadło.

Jak podkreśla ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, włączenie się w akcję i przygotowanie jednego szalika nie wymaga od nas dużego wysiłku. W tej akcji chodzi natomiast o wyobraźnię, miłosierdzie i o poświęcenie czasu dla kogoś.

- Ta inicjatywa jest przedsięwzięciem budzącym wrażliwość i pewną konsolidację społeczną w kierunku pomocy osobom bezdomnym i samotnym. Dość często ludzie pytają nas, co mogą zrobić, by pomóc tym, którym żyje się najtrudniej. Pod swój dach przyjąć osobę bezdomną jest trudno, natomiast można jej pomóc na wiele sposobów, chociażby ofiarowując na zimę ciepły szalik - dodaje ksiądz Stanisław Słowik. 

Wykonane własnoręcznie dary należy do 14 grudnia dostarczyć do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, którego siedziba znajduje się w Caritas Diecezji Kieleckiej przy Placu NMP.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama