Brakujący odcinek trasy S7 gotowy w... połowie

Data publikacji: 01.12.2018 10:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
29.11.2018 Skarżysko  Kamienna. Budowa drogi S7

29.11.2018 Skarżysko - Kamienna. Budowa drogi S7
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Niemal na półmetku jest budowa drogi ekspresowej między Skarżyskiem-Kamienną a granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Drogowcy wykonali już większość prac ziemnych. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku rozpocznie się układanie pierwszych warstw asfaltu.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że aktualne zaawansowanie prac wynosi około 50 procent.  

- Na niektórych fragmentach ciągu głównego wykonana została już stabilizacja gruntu. Wykonawca zaczął układać także warstwy z kruszywa. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wkrótce mogą rozpocząć się prace bitumiczne - dodaje Małgorzata Pawelec.

Znacznie zaawansowane są także inne roboty, między innymi przebudowano sieci energetyczne gazociągowe i wodociągowe. Ponadto przygotowano już kanalizację deszczową. Trwają także prace przy wiaduktach i mostach.

- Cztery obiekty mostowe wykonywane z belek prefabrykowanych są już zabetonowane. Praktycznie zakończona została budowa większości przepustów pod drogą ekspresową - relacjonuje rzeczniczka.

Budowa brakującego 7-kilometrowego odcinka trasy S7 ma się zakończyć w pierwszej połowie 2020 roku. Koszt budowy to prawie 260 mln złotych.

Niewykluczone, że w połowie tego miesiąca dla kierowców udostępniony zostanie odcinek drogi ekspresowej S7 między miejscowością Brzegi a Jędrzejowem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama