Krzysztof Lipiec: spełniliśmy obietnice dane Polakom trzy lata temu

Data publikacji: 04.12.2018 07:56
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 04.12.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Uszczelnienie luki VAT-owskiej, realizowane z sukcesem programy prospołeczne i prorodzinne, najniższa po 1989 roku stopa bezrobocia, wynosząca 5,7%, historyczny wzrost gospodarczy - to najważniejsze osiągnięcia rządu - stwierdził na naszej antenie Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślił, rząd PiS spełnił obietnice dane Polakom przed trzema laty. Gość Radia Kielce odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który porównał zmiany w kraju do remontu domu. - To był gruntowny remont, którego efektem będzie dalszy rozwój Polski - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Jednym z istotnych zadań, które realizowane będą w perspektywie najbliższych 10 lat jest rządowy program "Czyste powietrze". Na walkę ze smogiem, termomodernizację budynków, wymianę źródeł ciepła na ekologiczne, przeznaczono 103 miliardy złotych. Jak powiedział parlamentarzysta - to poprawi jakość życia Polaków.

Zdaniem Krzysztofa Lipca, największym osiągnięciem rządu jest zmiana polityki społecznej.

- Program "Rodzina 500 plus", jedno ze zobowiązań z 2015 roku, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, czyli realizacja postulatów strony pracowniczej i związkowej, w czasach poprzedniej ekipy rządzącej wyrzuconych do legislacyjnego kosza, "Dobry start" - to programy prospołeczne, które służą ludziom i będą nadal utrzymywane - dodał.

Aby znalazły się pieniądze, których, według rządu PO-PSL miało nie być, konieczna była zmiana polityki fiskalnej, by nie dotykała zwykłych ludzi, ale tych, którzy lukę VAT-owską tworzyli, sprawiając, że wyciekały przez nią ogromne środki finansowe - stwierdził poseł.

Krzysztof Lipiec powiedział, że zadaniem na najbliższe lata jest poprawa infrastruktury.

- To jest sieć dróg, kolei, to również dbałość o żeglugę śródlądową, a więc wykorzystywanie wszystkich możliwości, które usprawnią komunikację, a w sferze gospodarczej ułatwiają funkcjonowanie i kontakt przedsiębiorców - zaznaczył.

Poseł przypomniał o wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ułatwieniach dla przedsiębiorców - to m. in. "Konstytucja dla biznesu", obniżone podatki dochodowe od osób prawnych.

Zdaniem parlamentarzysty nie do przecenienia jest wprowadzony przez rząd program "Maluch plus", dzięki któremu powstają nowe miejsca w żłobkach. Krzysztof Lipiec podkreślił, że zmieniła się polityka senioralna, dzięki której aktywizowane i wspomagane są osoby po 60. roku życia. Według Krzysztofa Lipca, jednym z największych wyzwań jest sfera opieki zdrowotnej i ochrony zdrowia.

Parlamentarzysta stwierdził, że szansą dla rozwoju województwa świętokrzyskiego jest planowana w Kielcach budowa kampusu laboratoriów Głównego Urzędu Miar. - To nowe otwarcie w sferze nowych technologii, rozwoju nauki i powiązaniu tej nauki z biznesem - dodał.

Krzysztof Lipiec podkreślił, że w sferze kultury istotne dla naszego regionu będzie wpisanie na Listę Pomników Historii ośmiu świętokrzyskich obiektów.

Reklama