Busko już świąteczne i piękniejsze niż kiedykolwiek

Data publikacji: 05.12.2018 21:53
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
W BuskuZdroju oficjalnie rozświetlono bożonarodzeniowe dekoracje

W Busku-Zdroju oficjalnie rozświetlono bożonarodzeniowe dekoracje
Busko-Zdrój. 05.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Busku-Zdroju oficjalnie rozświetlono bożonarodzeniowe dekoracje. Strzałem w dziesiątkę okazała się 7-metrowa choinka, która stanęła na Placu Zwycięstwa w okolicy łącznika z aleją Mickiewicza oraz gigantyczna trójwymiarowa bombka, zamontowana kilka metrów dalej. W całym mieście zawieszono kilkaset świątecznych ozdób.

Burmistrz Waldemar Sikora wraz z Robertem Burchanem, przewodniczącym Rady Miasta i mieszkańcami włączyli lampki na choince.

Mieszkanka Buska-Zdroju Krystyna Kaleta podkreśla, że miasto z roku na rok jest coraz piękniejsze. Jak dodaje, takie sytuacje i okoliczności łączą i jednoczą.

-  Myślę, że ta choinka, jak i ta bombka jako symbole świąt, symbole życia i nadziei mają szczególne znaczenie dla mieszkańców Buska. Nie dość, że te elementy są przepiękne to jeszcze rozświetlają, a nawet rozgrzewają serca mieszkańców - podkreśla buszczanka.

Robert Burchan, przewodniczący rady miejskiej powiedział, że cieszy się, iż wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców Buska-Zdroju.

- Jestem bardzo mile zaskoczony. Myślę, że nasi mieszkańcy docenią, że w naszym mieście coś się dzieje - zaznacza samorządowiec.

Przypomnijmy, że choinka stanie również przy ul. Poprzecznej. Iluminacje świąteczne zamontowane zostały też w parku miejskim. Ozdobiona została także fontanna w centrum miasta oraz obok sanatorium Marconi.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama