„Siódemką” z Chęcin do Jędrzejowa jeszcze w tym roku

Data publikacji: 07.12.2018 08:24
Autor: Robert Felczak , Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Strzelczyk dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach

Krzysztof Strzelczyk, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach
Kielce. 07.12.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Z rocznym opóźnieniem oddany zostanie ostatni odcinek trasy krajowej S7 z Chęcin do Jędrzejowa. Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował na naszej antenie, że siedmiokilometrowy fragment od Brzegów do Mnichowa będzie udostępniony kierowcom przed świętami.

Wykonawca robi wszystko, by pozostałe 3 kilometry trasy zostały oddane przed końcem roku - dodał.

- Udostępniamy kierowcom jezdnie zasadnicze z elementami tras poprzecznych, natomiast na drogach sąsiednich, szczególnie na starym przebiegu "siódemki", na drodze łączącej przerwany fragment ciągu komunikacyjnego z mostem na Nidzie prace trwają. Planujemy ich zakończenie późną wiosną przyszłego roku - powiedział Krzysztof Strzelczyk.

Gość Radia Kielce poinformował, że kontrakt z wykonawcą, czyli firmą Salini przewiduje kary za opóźnienia, ale w tym przypadku nie wiadomo jeszcze, czy będą zastosowane ze względu na gwarancje jakości prac.

Na północy regionu prace na ekspresowej "siódemce" od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa są na półmetku. Jeszcze w tym roku rozpocznie się układanie asfaltu. Tempo wykonania jest dobre, a termin kontraktowy przypada na maj 2020 roku - stwierdził.

Krzysztof Strzelczyk poinformował, że priorytetem drogowców na najbliższy rok jest budowa trasy nr 73. Trwają prace projektowe, dotyczące czterokilometrowego odcinka od Kielc do Morawicy. Umowa została podpisana w lipcu. Realizacja przewidziana jest w ciągu 36 miesięcy. W przyszłym roku rozpocznie się także budowa obwodnicy Morawicy.

Gość Radia Kielce przypomniał, że dobiega końca postępowanie przetargowe na budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego od trasy krajowej nr 9 do drogi wojewódzkiej w ciągu ulicy Zygmuntówka. Łącznik będzie wybudowany w systemie "projektuj i buduj".

Priorytetem jest także trasa ekspresowa nr 74. Zapewnione jest finansowanie prac przygotowawczych od Kielc w kierunku zachodnim. Natomiast realizacja trasy na wschód uzależniona będzie od budżetu na odcinkach Cedzyna - Łagów oraz Łagów - Jałowęsy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama