Pół tysiąca osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie w nowych zakładach KPT

Data publikacji: 12.12.2018 14:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja w Kieleckim Parku Technologicznym. Na zdjęciu od lewej Łukasz Dziedzic  prezes zarządu EkoEnergia sp. z o.o. Szymon Mazurkiewicz dyrektor KPT Bogdan Wenta  prezydent Kielc.

Konferencja w Kieleckim Parku Technologicznym. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Dziedzic - prezes zarządu EkoEnergia sp. z o.o., Szymon Mazurkiewicz -dyrektor KPT, Bogdan Wenta – prezydent Kielc.
Kielce. 12.12.2018 / Fot. Witor Dziarmaga / Radio Kielce

Inwestycje za prawie 200 milionów złotych zostaną w ciągu kilku lat zrealizowane w Kieleckim Parku Technologicznym. W przyszłym roku prywatni inwestorzy będą chcieli utworzyć w parku 12 zakładów produkcyjnych. Docelowo zatrudnienie ma w nich znaleźć 500 osób.

Konferencja w Kieleckim Parku Technologicznym. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Dziedzic - prezes zarządu EkoEnergia sp. z o.o., Szymon Mazurkiewicz -dyrektor KPT, Bogdan Wenta – prezydent Kielc, Danuta Papaj - pełnomocnik prezydenta do spraw finansowych, Tomasz Rybka – prezes zarządu 4D Office sp. z o.o.Kielce. 12.12.2018 / Fot. Witor Dziarmaga / Radio Kielce

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT wyjaśnia, że park przygotował dla przedsiębiorców 20 hektarów uzbrojonych terenów. Inwestorzy planują wybudować tam  zakłady o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych.

 - W tej chwili bierzemy udział w procesie przygotowania i realizacji 12 nowych zakładów i jednego centrum badawczo-rozwojowego. Będą to inwestycje z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i alternatywnych źródeł energii - dodaje Mazurkiewicz.

Zakłady produkcyjne o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma 4D Office.  Prezes zarządu Tomasz Rybka mówi, że firma produkuje profile aluminiowe i szkło służące do aranżacji nowoczesnych wnętrz biurowych.

 - Planujemy zainwestować w nowoczesny park maszynowy. W planach jest uruchomienie lakierni proszkowej oraz urządzeń do krojenia szkła laminowanego. Nasze projekty aranżacji przestrzeni biurowych realizujemy dla dużych korporacji, takich jak Google, Coca Cola czy Shell - dodaje.

Nowoczesne centrum odnawialnych źródeł energii wraz zapleczem badawczo-rozwojowym i szkoleniowym wybuduje w Kieleckim Parku Technologiczny firma Eko Energia. Łukasz Dziedzic prezes zarządu firmy wyjaśnia, że centrum zostanie wybudowanie kosztem 11 milionów złotych.

- Postawimy budynki laboratoryjne, w których prowadzone będą badania nad technologiami odnawialnych źródeł energii. Będą to technologie fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Powstanie 47 stanowisk badawczych, gdzie poszczególne systemy będziemy badać pod kątem maksymalnej wydajności w różnych warunkach pracy. Ma to dać odpowiedź na pytanie, które technologie są najbardziej wydajne - dodaje

Danuta Papaj pełnomocnik prezydenta do spraw finansowych stwierdziła, że w ratuszu prowadzone są rozmowy z inwersorami zagranicznymi. Szczegółów nie chciała ujawnić, jednak jak zapowiedziała, w przyszłym roku w Kielcach możemy się spodziewać kolejnych inwestycji.

- Miasto jest w centrum zainteresowania. Prowadzimy bardzo dużo rozmów z inwestorami z Europy i kraju - powiedziała Danuta Papaj.

W Parku Technologicznym działa około 200 firm.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama