Mniejsze kolejki do buskich ortopedów

Data publikacji: 12.12.2018 15:15
Kategoria: Zdrowie /Źródło: Marta Gajda
Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju

Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 12.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W buskim szpitalu uruchomiono trzeci gabinet w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej. Grzegorz Lasak dyrektor buskiej lecznicy podkreśla, że czas oczekiwania w kolejce do specjalisty bardzo się skrócił.

- Na początku tego roku zatrudniliśmy dodatkowych lekarzy. Budujemy silną ortopedię. Wszystko po to, by oddziały w naszym szpitalu były takimi perełkami. U nas nie likwiduje się oddziałów tylko się je rozwija i wzmacnia, bo pacjentów przyjmujemy nawet z terenu Jędrzejowa.

Dyrektor przypomina, że zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia poradnia powinna funkcjonować co najmniej 12 godzin tygodniowo. Oznacza to, że byłaby czynna trzy razy w tygodniu jedynie przez cztery godziny, a czas oczekiwania na wizyty byłby bardzo długi.

- Tymczasem pacjentów z urazami jest bardzo wielu. W związku z tym zdecydowaliśmy się, aby uruchomić kolejny gabinet, by chorzy mogli szybciej dostać się do specjalisty.

Dyrektor lecznicy zaznacza, że trzeci gabinet uruchomiono z własnych środków.

W grudniu udało się w pełni odnowić „flotę” pojazdów buskiego szpitala. Placówka otrzymała nowe pojazdy m.in. dwie karetki oraz dwa busy marki renault traffic i  pojazd typu melex.

Reklama