Spotkanie wigilijne służb mundurowych

Data publikacji: 12.12.2018 17:21
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wigilia służb mundurowych w Wojewódzkim Domu Kultury

Wigilia służb mundurowych w Wojewódzkim Domu Kultury
Kielce. 12.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Po raz kolejny wszystkie kieleckie służby mundurowe spotkały się na uroczystej wigilii zorganizowanej przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, Służby Celnej i Straży Granicznej, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

Podczas oficjalnych wystąpień bardzo często nawiązywano do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówił o tym również senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki, przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej.

- Gdy w tym roku świętowaliśmy tę rocznicę, to oczywiście mówiliśmy o wysiłku polityków i działaczy społecznych, ale to, że Polska jest niepodległym, suwerennym państwem i powiem to z całą mocą, to jest zasługa żołnierza polskiego i wszystkich tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej - powiedział senator Jarosław Rusiecki.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśliła ogromne zaangażowanie służb mundurowych w swoją służbę.

- Przekaz z dzisiejszej uroczystości kolejny raz da wiarę naszym rodakom, że mogą być bezpieczni. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pracę, którą wykonujecie na co dzień dla dobra naszych mieszkańców. Wiem, że jako wojewoda zawsze mogę na was liczyć, że razem staniemy wtedy, kiedy będzie taka potrzeba - powiedziała Agata Wojtyszek.

Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych pułkownik Paweł Chabielski podkreślił siłę służb mundurowych w regionie.

- Nasza wigilia pokazuje siłę służb mundurowych w naszym regionie. Pokazuje, jak potrafimy się zjednoczyć. W jaki sposób możemy razem działać i wspólnie funkcjonować również w obszarach cywilnych - powiedział gospodarz spotkania, pułkownik Paweł Chabielski.

Spotkanie wigilijne służb mundurowych uświetnił koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W holu WDK prezentowane były plansze, mówiące o historii i dniu dzisiejszym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Reklama