Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kazimierzy

Data publikacji: 20.12.2018 13:19 / Data aktualizacji: 20.12.2018 14:46
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marta Gajda
Buska Drużyna Wielopoziomowa „Żywioły” Związku Harcerstwa Polskiego, działająca przy Kazimierskim Ośrodku Kultury

Buska Drużyna Wielopoziomowa „Żywioły” Związku Harcerstwa Polskiego, działająca przy Kazimierskim Ośrodku Kultury
Kazimierza Wielka. 20.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Betlejemskie Światło Pokoju przekazali marszałkowi województwa Andrzejowi Bętkowskiemu i członkom zarządu województwa harcerze z Chorągwi Kieleckiej Związku Harcerstwa Polskiego. „Światło, które łączy” – tak brzmi hasło tegorocznej akcji.

Betlejemskie Światełko PokojuKazimierza Wielka. 20.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Po raz drugi włączyła się w nią 28. Buska Drużyna Wielopoziomowa ZHP „Żywioły”, funkcjonująca przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Płomień symbolizujący miłość, pokój i nadzieję, za sprawą zuchów dotarł również do kazimierskiego oddziału Radia Kielce.

Podharcmistrz Ireneusz Górski, jeden z inicjatorów reaktywowania drużyny i opiekun grupy harcerskiej przypomina, że płomień  w okresie przedświątecznym, wędruje po całej Polsce. Tym razem, po prawie 20 latach przerwy, po raz drugi dotarł do Kazimierzy Wielkiej.

- Płomień ma dotrzeć do wszystkich ludzi potrzebujących, m.in. do instytucji państwowych, szpitali, aby wieczór wigilijny był rozświecony światłem z groty narodzenia Jezusa. Ma to nieść radość i szczęście - podkreśla Ireneusz Górski.

Harcerze w Kazimierzy wręczyli nam świecę, która stała się nieodłącznym elementem polskiej Wigilii. Jak mówią, betlejemski ogień niesie ze sobą wiele pozytywnych cech.

- Pokój, miłość, szczęście, radość przy wigilijnym stole, ciepło i światło. To bardzo ważne, że światło betlejemskie jest przekazywane przez wiele rąk - wyliczają harcerze.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w minioną niedzielę, a od poniedziałku roznoszone jest do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.

Buska Drużyna Wielopoziomowa „Żywioły” Związku Harcerstwa Polskiego, działająca przy Kazimierskim Ośrodku KulturyKazimierza Wielka. 20.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama