Jędrzejowskie morsy wykąpały się w zalewie. Wśród nich debiutantka

Data publikacji: 23.12.2018 15:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kąpiel morsów w jędrzejowskim zalewie

Kąpiel morsów w jędrzejowskim zalewie
Jędrzejów. 23.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jędrzejowskie morsy ponownie spotkały się nad zalewem w Jędrzejowie. Na niedzielne zanurzenie się zimnej wodzie odważyło się 7 osób. To już 4 rok, kiedy miłośnicy lodowej kąpieli korzystają z tej możliwości - przypomniał Piotr Kossakowski, jeden z morsów.

Jak dodał, w każdym roku nie brakuje debiutantów. Dzisiejsza pogoda, +2 stopnie, wiatr i przelotne opady deszczu to niezbyt przyjemna pogoda na morsowanie, wolą temperatury znacznie poniżej zera. A zdarzało im się zanurzać w wodzie przy temperaturze poniżej - 20 stopni.  

Debiutantką zimowej kąpieli była Ania, która jak powiedziała, zrobiła to dla swojego taty, który również jest morsem. Jak dodała, jest zmarzluchem i dla niej był to prawdziwy wyczyn. Nie ukrywała, że jest z siebie dumna.

Gościnnie z jędrzejowskimi morsami z zimnej kąpieli skorzystał również pan Michał ze Świebodzic z Dolnego Śląska, który przyjechał do Jędrzejowa na święta do rodziny. Jak mówi, jest uzależniony od zimnej wody, zatem korzysta z każdej okazji, aby morsować. Jak dodał, morsem jest od dwóch lat i dzięki temu jest dużo zdrowszy.

W powiecie jędrzejowskim najdłużej funkcjonują morsy z Sędziszowa, z których wywodzą się miłośnicy zimowych kąpieli z Jędrzejowa.

Reklama