Biskup Nitkiewicz: w życiu nie ma przypadków

Data publikacji: 24.12.2018 18:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Biskup Krzysztof Nitkiewicz

Biskup Krzysztof Nitkiewicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz składając naszym słuchaczom życzenia powiedział, że święta to czas, w którym powinniśmy znaleźć w swoich sercach miejsce dla Boga, rodziny i innych ludzi.

- Największym darem, jaki otrzymujemy na Boże Narodzenie, jest sam Bóg, który poprzez wcielenie i przyjście na świat w Betlejem z niewidzialnego staje się widzialny, jest jednym z nas, on nam towarzyszy w codziennym życiu, przykrywa płaszczem miłosierdzia nasze grzechy. Pragnie tylko jednego, abyśmy otworzyli nasze serca, by mógł w nich znaleźć swoje miejsce - mówił.

- Wnętrza naszych serc przypominają czasem wielki magazyn, w którym nie ma wolnej przestrzeni. Trzeba ją wygospodarować dla Boga. Jeśli to uczynimy, to znajdzie się tam miejsce również dla naszych sióstr i braci - powiedział biskup Nitkiewicz.

Hierarcha życzy radiosłuchaczom, aby całe swoje życie wypełnili obecnością Boga, nowo narodzonego Dzieciątka Jezus. Aby nie zabrakło w nim miejsca dla najbliższych oraz innych ludzi, nawet zupełnie przypadkowych. W życiu nie ma przypadków.

Jeśli widzimy jakiegoś człowieka, to znaczy, że Pan Bóg go nam wysyła, abyśmy się nim zaopiekowali. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - powiedział biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Reklama