Medycy ze szpitala w Czerwonej Górze przeciwni nowym przepisom

Data publikacji: 27.12.2018 15:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Personel Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Czerwonej Górze sprzeciwia się nowym przepisom, dotyczącym sieci onkologicznej, zgodnie z którymi decydujący głos o metodzie i miejscu leczenia pacjentów chorych na raka płuc będą mieli lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jak informuje Grażyna Majchrzak, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu na Czerwonej Górze, nowe przepisy będą bardzo krzywdzące dla tej lecznicy.

- Przede wszystkim nowe zapisy są krzywdzące dla pacjentów. U nas w szpitalu, zarówno zabiegi, jak i diagnostyka w kierunku raka płuc prowadzona jest od ponad 30 lat. Jesteśmy szpitalem profilowym, ukierunkowanym na leczenie pacjentów właśnie z chorobami płuc - wyjaśnia Grażyna Majchrzak.  

Jak podkreśla, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital jest doskonale przygotowany do operacji pacjentów z rozpoznanym rakiem płuc. W ubiegłym roku specjaliści z Czerwonej Góry wykonali ponad 100 takich zabiegów, podczas gdy lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii tylko ponad 30.

- Nasz szpital leczy chorych na wysokim poziomie. Posiadamy duży blok przygotowany do operowania pacjentów cierpiących na raka płuca. Dlatego nie zgadzamy się z nowymi przepisami. Ponadto, gdy one wejdą w życie, nasz szpital rocznie straci także finansowo, tj. około 10 milionów złotych - mówi Grażyna Majchrzak.

Pracownicy szpitala w Czerwonej Górze wystosowali dziś do marszałka województwa świętokrzyskiego list otwarty, w którym nie zgadzają się na - ich zdaniem - degradację lecznicy. Nie wykluczają także protestów przed urzędem marszałkowskim, który jest organem prowadzącym zarówno dla szpitala w Czerwonej Górze, jak i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama