Drożej za śmieci. Będzie nowy pojemnik

Data publikacji: 29.12.2018 16:04
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady
05.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od 1 stycznia zmieni się firma wywożąca śmieci z terenu Starachowic. Dla mieszkańców miasta oznacza to kilka zmian w systemie segregacji odpadów i nowy cennik za ich wywożenie.

Do trzech już znanych pojemników dojdzie kolejny, brązowy, który będzie przeznaczony na odpady biodegradowalne. Dla posesji jednorodzinnych firma zapewni dodatkowy worek na ten rodzaj śmieci, przy blokach natomiast staną brązowe pojemniki. Rzecznik Urzędu Miasta Iwona Tamiołło przypomina, że do nich będą wrzucane odpady produkowane przy gospodarstwach domowych. To odpady zielone: trawa, kwiaty, drobne gałązki, ale także odpady kuchenne. Do brązowego pojemnika będzie można wrzucać obierki, resztki chleba, skorupki czy fusy z kawy i herbaty. Nie wolno będzie tylko wyrzucać do nich mięsa.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nadal będzie znajdował się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, choć zarządzała nim będzie inna firma. Prawdopodobnie zachowane zostaną też terminy przyjmowania odpadów. Szczególnie ważne jest, aby punkt czynny był również w soboty, bo to czas, kiedy dokonuje się drobnych napraw i potrzebne jest miejsce, aby odwieźć odpady remontowe.

Zmiany obejmą także utylizację przeterminowanych leków. Od nowego roku będzie je przyjmowało 20 aptek w mieście.

Gorszą wiadomością jest fakt, że w przyszłym roku mieszkańcy Starachowic zapłacą więcej za śmieci. 12 złotych miesięcznie to opłata za śmieci segregowane, a 24 zł za zmieszane.

Tagi do tego wpisu
Reklama