Pracowity Nowy Rok na porodówce

Data publikacji: 01.01.2019 19:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.01.2019 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Pani Beata z córeczką Lilianą

01.01.2019 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Pani Beata z córeczką Lilianą
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Nowym Roku przybyło kilkoro nowych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Jako pierwsza, o godzinie drugiej po północy na świat przyszła dziewczynka, która urodziła się w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Jak informuje pani Beata z Buska-Zdroju mama Lilianki, poród odbył się siłami natury.

- Maleństwo jest zdrowe, waży ponad trzy i pół kilograma. Sam poród  przebiegł bardzo sprawnie i w wyznaczonym terminie. W domu już czeka na nas synek który, ma dwa i pół roku. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi - dodaje. 

Godzinę później w Centrum Matki i Noworodka przez cesarskie cięcie na świat przyszła kolejna dziewczynka. Dwójka nowych mieszkańców regionu urodziła się również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy, pierwsze dziecko urodzone w 2019 roku w szpitalu wojewódzkim przyszło na świat dokładnie o godzinie 6:26.

- To chłopiec o imieniu Aleksander, który przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, waży prawie cztery kilogramy. Kolejnym dzieckiem, które urodziło się w naszym szpitalu jest Zuzia. Dziewczynka przyszła na świat o godzinie 9:30 - dodaje.

Anna Mazur-Kałuża, podkreśla, że miniony 2018 rok był rekordowy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, ponieważ w lecznicy urodziło się ponad dwa tysiące czterysta dzieci.

Reklama