„Ostrowieccy Patrioci” podsumowali zbiórkę dla kresowiaków

Data publikacji: 03.01.2019 12:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowieccy Patrioci podsumowali akcję Rodacy bohaterom

Ostrowieccy Patrioci podsumowali akcję Rodacy bohaterom
03.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Trzydzieści paczek z produktami spożywczymi udało się przygotować z produktów zebranych podczas akcji „Rodacy bohaterom”, organizowanej przez stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. Artykuły spożywcze trafią do mieszkających na Kresach Polaków, którzy walczyli o Polskę.

Michał Ślusarz, prezes Ostrowieckich Patriotów mówi, że trzecia zbiórka okazało się najsłabszą z dotychczasowych.

– Podczas pierwszej zbiórki mieliśmy 50 paczek, w u biegłym roku około 40 – mówi Michał Ślusarz.

Zapewnia, że zbiórka będzie zorganizowana i w tym roku, ponieważ warto pomagać. Zaznacza, że żywność trafia nie tylko do kombatantów, ponieważ ich z roku na rok ubywa. To także pomoc dla Polaków, którzy żyją na Kresach, często w trudnych warunkach.

– Nie mają wsparcia, a to są takie datki, które pomagają w godnym życiu – mówi.

Dodaje przy tym, że ogólnopolska akcja stowarzyszenia Odra-Niemen nie jest jedyną, która wspomaga Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Prezes Ostrowieckich Patriotów podkreśla, że większość kompletnych paczek przynieśli uczniowie szkół z powiatu. Z kolei osoby prywatne częściej przynosiły pojedyncze produkty, takie jak konserwy, słodycze czy cukier. Dużym wsparciem była zbiórka prowadzona w ostrowieckiej sieci sklepów Top Market. Ponadto do akcji przyłączyła się parafia w Waśniowie oraz osoby związane z ostrowiecką grupą ułanów.

Zbiórkę wsparły przede wszystkim ostrowieckie szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, popularny „Ekonomik”, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, szkoły podstawowe nr 10 i 5 oraz podstawówka z Dołów Biskupich w gminie Kunów.

Reklama