"Koroneczki" nie zawiodły. Pewne zwycięstwo z outsiderem rozgrywek

Data publikacji: 05.01.2019 12:13 / Data aktualizacji: 06.01.2019 19:53
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Mecz Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna

Mecz Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna
Kielce. 06.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W 12. kolejce PGNiG Superligi, piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrały we własnej hali z UKS PCM Kościerzyna 32:24 (19:10). Najwięcej bramek dla popularnych "Koroneczek" – po 5 – rzuciły Wiktoria Gliwińska i Magdalena Kędzior. Było to piąte zwycięstwo podopiecznych Pawła Tetelewskiego w tym sezonie.

– Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu naprawdę bardzo dobra. Rzuciłyśmy prawie dwadzieścia bramek, to o czymś świadczy. W drugiej odsłonie trener dał pograć wszystkim zawodniczkom i stąd może troszkę gorszy obraz i wynik. Jak na pierwszy mecz po tak długiej przerwie, to jednak najważniejsze jest zwycięstwo – oceniła skrzydłowa Magdalena Kędzior, która została wybrana najlepszą szczypiornistką kieleckiego zespołu.  

– Na dzień dobry przegrywaliśmy już 1:7, więc można powiedzieć, że Kielce ustawiły nas sobie na początku meczu. Dobrze, że w drugiej połowie zagraliśmy trochę lepiej i zniwelowaliśmy nieco rozmiary porażki. Korona Handball idzie do przodu, jest dobra atmosfera i postawa na boisku, więc gratuluję – powiedział trener drużyny z Pomorza Dariusz Męczykowski.

– Za pierwszą połowę należą się moim dziewczynom słowa uznania. Dobrze wyglądaliśmy, graliśmy szybko, zdobyliśmy dziewiętnaście bramek. W drugiej części zrobiłem dużo zmian, dałem „łapać” minuty wszystkim zawodniczkom. Ta gra, tak delikatnie mówiąc, nam siadła. Mimo wszystko słowa uznania, że spokojnie, bez żadnych nerwów wygrywamy taki mecz. Oby tak dalej – stwierdził trener kielczanek Paweł Tetelewski.       

W 13. kolejce PGNiG Superligi Korona Handball zmierzy się na wyjeździe z KPR Jelenia Góra. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 stycznia o godzinie 17.30.

Reklama