Coraz bliżej do budowy nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału NFZ

Data publikacji: 07.01.2019 20:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
U podnóża Karczówki powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału  NFZ

U podnóża Karczówki powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ
Kielce. 03.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny krok do budowy nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, która ma powstać u podnóża Karczówki, przy ulicy Kamińskiego w Kielcach. Prezes NFZ wyraził zgodę na realizację tej inwestycji. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie w Warszawie, w którym udział wzięła dyrektor świętokrzyskiego NFZ.

Kielce. Analiza nowej siedziby NFZ w okolicach KarczówkiFot. UM Kielce

Jak przypomina Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ - fundusz otrzymał już warunki zabudowy dla tej inwestycji, a pozytywną decyzję wydali także Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska i konserwator zabytków.

- Dziś prezesowi NFZ przedstawiłam wizualizację naszej inwestycji, którą wstępnie zaakceptował. Poprosił mnie o zorganizowanie spotkania z prezydentem Kielc, które postaram się ustalić w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że 31 stycznia, kiedy spotyka się główna rada funduszu, będę już mogła przedstawić wniosek o zamianę naszych działek. Chodzi o sprzedaż nieruchomości przy ulicy Wrzosowej, której jesteśmy właścicielem oraz zakup działki przy ulicy Kamińskiego będącej własnością miasta - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak.  

Jak informowaliśmy, pierwotnie NFZ miał wybudować swoją siedzibę przy ulicy Wrzosowej. Jednak w związku z planem utworzenia tam laboratoriów Głównego Urzędu Miar miasto musiało zaproponować funduszowi alternatywną działkę przy ulicy Kamińskiego.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, obecna siedziba świętokrzyskiego oddziału funduszu nie spełnia wymogów instytucji publicznej.

- Obecna siedziba naszego oddziału nie spełnia już żadnych standardów, które obowiązują w tej chwili. Chodzi zarówno o obsługę naszych pacjentów, jak i warunki pracy naszych pracowników. Dlatego budowa nowej siedziby funduszu niestety jest konieczna - dodaje Małgorzata Kiebzak.

W planie inwestycyjnym zabezpieczono już pierwsze środki finansowe na realizację budowy. To pieniądze, które pochodzą z funduszu inwestycyjnego, a nie z puli przeznaczonej na świadczenia opieki zdrowotnej.

Pierwsze prace związane z budową nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a inwestycja potrwa kilka lat.

Dwukondygnacyjny budynek odsunięty będzie od ulicy Karczówkowskiej o 60 metrów i będzie wbudowany w skarpę. Natomiast budynek, w którym obecnie mieści się fundusz, przy ulicy Jana Pawła II prawdopodobnie zostanie sprzedany.

Reklama