Karty odkryte. Trzech chętnych na przebudowę Witosa i Zagnańskiej

Data publikacji: 11.01.2019 18:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja przebudowy ulic Witosa i Zagnańskiej

Wizualizacja przebudowy ulic Witosa i Zagnańskiej
05.10.2018 / Fot. MZD Kielce

Trzy firmy zgłosiły oferty w przetargu na przebudowę ulic Witosa i Zagnańskiej oraz nowej ulicy Szybowcowej w Kielcach. Jest to największa inwestycja drogowa realizowana w stolicy regionu w obecnej unijnej perspektywie budżetowej. Najniższa oferta przetargowa opiewa na 130 milionów złotych, najdroższa natomiast na ponad 177 milionów złotych.

Jak mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, propozycje firm są o ponad 40 milionów wyższe, niż początkowo zakładał budżet.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji do urzędu marszałkowskiego. Ma ono wynieść ponad 84 miliony złotych. W tym momencie zakończenie przetargu planowane jest na pierwszy kwartał, a prace budowlane mają rozpocząć się wiosną. Potrwają dwa lata.

Rozbudowa ulic ma zdecydowanie usprawnić komunikację w północnej części Kielc. - Po remoncie Zagnańska będzie dwujezdniowa od węzła Skrzetle do Witosa, a dalej do granic miasta przekrój drogi pozostanie bez zmian. Z kolei Witosa będzie całkowicie przebudowana na całej długości. Do tego dojdzie nowe połączenie pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Warszawskiej z Witosa, aż do skrzyżowania Radomskiej z Szybowcową, która zostanie poprowadzona nowym śladem, poniżej obiektów sportowych klubu Orlęta Kielce - informuje Jarosław Skrzydło.

Łączna długość przebudowywanych odcinków, to około 7 kilometrów. Kolejnym istotnym krokiem w budowaniu spójnego systemu komunikacyjnego w północnej części miasta będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego. W planach jest rozbudowanie ulicy w kierunku północnym oraz wybudowanie wiaduktu, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa.

Reklama