Koncert inspirowany twórczością kapłana z gór

Data publikacji: 13.01.2019 18:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Starachowice. Koncert kolęd chóru Belcanto i twórczości ks. Tischnera

Starachowice. Koncert kolęd chóru Belcanto i twórczości ks. Tischnera
13.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbył się koncert, podczas którego kolędy przeplatane były fragmentami tekstów filozoficznych księdza Józefa Tischnera.

Pomysłodawczynią wydarzenia była Zuzanna Kędziora, polonistka, która chciała szerszej publiczności przedstawić twórczość kapłana z gór. Jak mówi, jest nią zafascynowana, zna i lubi jego teksty literackie i filozoficzne. Na koncert w bibliotece wybrała siedem fragmentów z „Filozofii po góralsku”. Zuzanna Kędziora zaprezentowała także własne utwory.

Starachowice. Koncert kolęd chóru Belcanto i twórczości ks. Tischnera. Zuzanna Kędziora13.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Kolędy w czterogłosowym wykonaniu zaprezentował chór Belcanto. Ich repertuar to nie tylko tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe, ale także perełki muzyczne.

Dyrygent Krzysztof Zajchowski zaznaczył, że w narrację koncertu, połączonego z czytaniem tekstów filozoficznych, wpleciona została między innymi kolęda Bartłomieja Pękiela „Magnum nomen”.

Podczas koncertu zbierane były także pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Starachowice. Koncert kolęd chóru Belcanto i twórczości ks. Tischnera13.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Sopińska zaznacza, że choć propozycja koncertu wyłamuje się z nurtu rockowego, najczęściej kojarzonego z orkiestrowym graniem, to wydarzenie zostało zorganizowane, aby pomóc chorym dzieciom.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama