Zmiany w Dyminach. Dla psów będą kojce, a dla kotów wybieg

Data publikacji: 18.01.2019 14:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dyminy. Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Dyminy. Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
Dyminy. 18.01.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Trwa modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Inwestycja zakłada przebudowę dotychczasowego budynku, dobudowanie pomieszczenia dla kotów, wydzielenie pomieszczenia kwarantanny oraz wybiegu dla zwierząt. Przebudowane zostaną także kojce dla psów. Maksymalnie w schronisku będzie mogło przebywać 250 zwierząt.

Jak informuje Wojciech Moskwa, prezes Stowarzyszenia Arka Nadziei prowadzącego placówkę w Dyminach, obecnie do starego budynku dobudowano już pierwsze piętro.

- Na parterze znajdować się będą gabinety weterynaryjne, szpital dla zwierząt i boksy dla szczeniąt oraz pomieszczenia administracyjne dla pracowników schroniska. Natomiast na pierwszym piętrze będzie pawilon i wybieg dla kotów - mówi Wojciech Moskwa.

W związku z rozbudową i modernizacją schroniska w placówce brakuje miejsc dla bezdomnych psów i kotów. Dlatego stowarzyszenie apeluje o pomoc w zakupie kojców dla zwierząt.

- Obecnie pomieścić możemy 100 zwierząt, a potrzebowalibyśmy kojców dla przynajmniej jeszcze 30. Miejsce by je postawić jest, ale nie mamy pieniędzy na zakup boksów, w których mogłyby przebywać zwierzęta. W przyszłym tygodniu synoptycy zapowiadają ujemne temperatury, dlatego chcielibyśmy te kojce kupić jak najszybciej - dodaje Wojciech Moskwa.

Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach przebywa 100 psów i 25 kotów. Rozbudowa i modernizacja placówki zakończyć ma się do końca lipca tego roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama