Finał budowy mauzoleum. Prace idą zgodnie z planem

Data publikacji: 22.01.2019 15:12
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.04.2018 Michniów. Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

03.04.2018 Michniów. Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koniec listopada 2019 roku to planowany termin zakończenia budowy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Prace przebiegają zgodnie z planem.

Mauzoleum to wyjątkowe muzeum, upamiętniające 817 wsi polskich, spacyfikowanych w czasie II wojny światowej. W 1943 roku, w Michniowie Niemcy dokonali masowego mordu ludności cywilnej.

Zakończenie tej budowy jest oczekiwane od dawna. Teraz jednak widać finał. Jak podkreśla Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej, któremu podlega Mauzoleum,  prace cały czas  trwają i przebiegają zgodnie z planem.

- Jest to najważniejsza inwestycja dla Muzeum Wsi Kieleckiej. W tym momencie na terenie mauzoleum trwają również prace projektowe, bo planowany jest scenariusz wystawy. Współpracujemy przy tym ściśle z Instytutem Pamięci Narodowej. Nadzorem merytorycznym nad pewnymi elementami wystawy zajmują się także nasi historycy, którzy doskonale znają tę tematykę. W skansenie trwają narady koordynacyjne między projektantem, przedstawicielami muzeum, inspektorem nadzoru i wykonawcą robót. Zgodnie z harmonogramem zakończenie budowy jest planowane na koniec listopada 2019 roku - mówi dyrektor Mariusz Masny.

Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 21 milionów złotych. Projekt przebudowy obiektu stworzyła pracownia architektoniczna NIZIO International Design z Warszawy. Zgodnie z koncepcją, mauzoleum to jeden długi budynek, podzielony na segmenty o powierzchni około 2000 metrów powierzchni wystawienniczej. Budynek ma postać Domu-Chaty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama