Tragedia w powiecie koneckim. Nie żyją trzy kobiety [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 27.01.2019 18:34 / Data aktualizacji: 28.01.2019 05:45
Autor: Katarzyna Podraza , Daniel Lenart , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
27.01.2019 Wypadek na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 73 Kielce - Piotrków Trybunalski i 728

27.01.2019 Wypadek na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 73 Kielce - Piotrków Trybunalski i 728
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzy osoby zginęły, a dwie trafiły do szpitala, w wyniku wypadku na drodze krajowej nr 74. Jak mówi starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Końskich, do tragedii doszło w niedzielę ok. godziny 18.00 w okolicy miejscowości Wiosna na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą wojewódzką numer 728.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że z Radoszyc w kierunku Sielpi jechał osobowy seat, którym podróżowały cztery kobiety. Prowadząca pojazd nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu jadącemu drogą krajową - informuje Piotr Przygodzki.

Trzy kobiety podróżujące seatem zginęły na miejscu. Zderzenie było tak silne, że oba samochody wylądowały w przydrożnym rowie. Jak mówi starszy kapitan Ryszard Stańczak, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, strażacy odebrali zgłoszenie o wypadku o godzinie 17.33.

Wiosna. Wypadek na drodze krajowej nr 7427.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Pierwsi byli strażacy z Radoszyc, którzy udzielili wsparcia psychicznego kierowcy samochodu ciężarowego. Później przyjechali ratownicy z Końskich, którzy próbowali dostać się do osób uwięzionych w samochodzie osobowym. Kiedy to się udało, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon trzech osób. Czwartą udało się wydobyć i została przewieziona do szpitala powiatowego w Końskich - informuje Ryszard Stańczak.

Do szpitala trafił również kierowca samochodu ciężarowego. Po wypadku droga krajowa w kierunku na Piotrków Trybunalski była przez kilka godzin nieprzejezdna.

adv adv
Wiadomości
Reklama