Nowa odsłona witryny WBP

Data publikacji: 29.01.2019 14:44 / Data aktualizacji: 29.01.2019 18:54
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ma nową stronę internetową. Na zdjęciu: Aneta Strzępka i Karol Krakowiak z Działu Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, którzy pracowali nad nową stroną

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ma nową stronę internetową. Na zdjęciu: Aneta Strzępka i Karol Krakowiak z Działu Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, którzy pracowali nad nową stroną
Kielce. 29.01.2019 / Fot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Ma nową szatę graficzną, jest przejrzysta, czytelna, intuicyjna, dostosowana do potrzeb urządzeń mobilnych, a przede wszystkim ułatwia korzystanie z niej osobom z dysfunkcją wzroku. Taka jest nowa strona Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej imienia Witolda Gombrowicza w Kielcach.

To kolejna metamorfoza, jakiej poddawana jest witryna internetowa tej książnicy. Aneta Strzępka, kierownik Działu Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych mówi, że wszystkie te nowości służą przede wszystkim czytelnikom.

- Wprowadzenie tej zmiany  wynikało z tego, że użytkownikami biblioteki są osoby niedowidzące, mamy w swoich zbiorach książkę mówioną, mamy też w czytelni ogólnej powiększalniki do czytania czasopism i te osoby korzystają z naszych zbiorów. W związku z tym pomyśleliśmy, że także nasza strona powinna być dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku - wyjaśnia Aneta Strzępka.

Na tym nie koniec udogodnień, co podkreśla Karol Krakowiak z Działu Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych, który pracował nad stroną.

Witryna jest responsywna już w pełni, czyli można z niej korzystać bezproblemowo i wygodnie na małych ekranach. Także strukturę i nawigację tej strony tak przemyśleliśmy, że witryna stała się bardziej czytelna, bardziej intuicyjne jest poruszanie się po niej, można również używać różnych mechanizmów w witrynie bez myszki, jedynie za pomocą klawiatury, co jest istotne dla osób z dysfunkcjami wzroku - dodaje Karol Krakowiak.

To kolejna metamorfoza, jakiej poddawana jest witryna internetowa tej książnicy. Aneta Strzępka, kierownik Działu Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych, mówi, że wszystkie zmiany służą przede wszystkim czytelnikom.

Adres nowej strony internetowej: www.wbp.kielce.pl

Reklama