Unijne pieniądze dla szpitala. To dobra wiadomość dla osób chorych kardiologicznie

Data publikacji: 07.02.2019 20:12
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Szpital

Starachowice. Szpital
09.01.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kolejne unijne pieniądze trafią do Starachowic. Prawie milion dwieście tysięcy złotych zostanie przekazanych szpitalowi na sprzęt kardiologiczny. Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego zaznaczył, że dzięki wsparciu pacjenci z chorobami serca będą mieli zapewnioną dobrą opiekę. To także wzbogacenie starachowickiego szpitala, w którym, od czasu likwidacji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, leczeni są pacjenci kardiologiczni. Andrzej Pruś zapowiada, że można się spodziewać kolejnych dotacji dla szpitala, bo obecny zarząd województwa dba o wysoki standard opieki medycznej.

Danuta Krępa, radna powiatu starachowickiego i były starosta starachowicki, przypomniała, że wniosek o to dofinansowanie był już składany wcześniej. Wtedy został odrzucony, zabrakło mu jednego punktu. Dopiero po zmianie w zarządzie województwa udało się uzyskać pieniądze.

Zdaniem radnej - dobry sprzęt jest konieczny do utrzymywania odpowiednich standardów leczenia. Nawet najlepsi specjaliści muszą mieć na czym pracować - dodaje Danuta Krępa.

Jak zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec - pomimo, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość jest w opozycji w Radzie Powiatu Starachowickiego, to decyzje podjęte jeszcze przed wyborami teraz dają efekty. Projekt dofinansowania dla szpitala odrzucony przez poprzedni zarząd województwa został pozytywnie zaopiniowany w chwili obecnej. Poseł Krzysztof Lipiec dodał, że opozycja w radzie powiatu jest konstruktywna, radni angażują się w wiele spraw ważnych dla mieszkańców.

Przykładem jest powołanie Społecznego Komitetu Obrony Zespołu Szkół Zawodowych numer 3 w obecnej lokalizacji. Jak zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec - pozyskanie dofinansowania pokazuje, że po zmianie władzy udaje się realizować wiele ważnych projektów. 

Reklama