Będzie wygodniej bezpieczniej. Mieszkańcy czekają na to od lat

Data publikacji: 09.02.2019 15:56
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Zajączków. 08.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Bogucicach w powiecie pińczowskim rozpoczęła się od lat wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Przy drodze wojewódzkiej nr 767, przebiegającej przez tę miejscowość, budowany jest chodnik.

- Na razie utrudnienia w ruchu drogowym są duże, ale w krótkim czasie po zakończeniu inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców oraz użytkowników drogi - powiedział Kazimierz Klasiński, sołtys i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie.

Jak zaznaczył Kazimierz Klasiński, na poprawę warunków mieszkańcy czekali około 20 lat. Kilka lat trwały też starania o pozyskanie pieniędzy na budowę chodnika.

- To inwestycja bardzo potrzebna ze względu na bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły mieszkańców. Często dochodziło tu do wypadków, nawet śmiertelnych. W budżecie gminy zarezerwowano 250 tysięcy złotych, pozostałą kwotę pokrywa urząd marszałkowski - tłumaczy sołtys.

Mieszkańcy podkreślają, że natężenie ruchu tranzytowego jest duże i czasem robi się niebezpiecznie.

- Tą drogą dzieci chodzą do szkoły. My również chodzimy czy to do kościoła, na cmentarz czy na zakupy - podkreślali mieszkańcy.

Wartość prac wyniesie około 3 milionów złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest w maju tego roku. W związku z budową na drodze mogą wystąpić czasowe przewężenia jezdni oraz ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Trasa wojewódzka 767 prowadzi z Pińczowa do Buska-Zdroju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama