Biskup napisał książkę. Wkrótce premiera

Data publikacji: 13.02.2019 11:06
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz
Sandomierz. 30.08.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej, napisał książkę. Jest poświęcona Sandomierzowi i okolicom. Nosi tytuł „Tu jest mój dom”.

Wydawnictwo, to zbiór felietonów z okazji 10-lecia posługi pasterskiej księdza biskupa w diecezji oraz 100-lecia wydawnictwa diecezjalnego. Znajdują się tam spostrzeżenia i historie dotyczące Sandomierza, województwa świętokrzyskiego oraz miejscowości z podkarpackiej i lubelskiej części diecezji sandomierskiej - opisuje autor.

- Nie chciałem powtarzać tego, co już znajduje się w innych książkach, dlatego są to autorskie spostrzeżenia. Mimo to, czytelnicy na pewno będą mogli przypomnieć sobie niektóre wątki historyczne związane z naszym regionem. Są tam anegdoty i ciekawostki dotyczące np. Sulisławic, karceru w dzwonnicy i Świętego Krzyża. Będzie można się pośmiać, ale może stworzy to też okazję do dyskusji i nowego spojrzenia na środowisko i miejsca, w których żyjemy - dodał ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

Książka autorstwa biskupa sandomierskiego ukaże się pod koniec marca. Zostaną w niej przypomniane także wybitne postaci związane z diecezją. Więcej o tej publikacji będzie można usłyszeć w programie Niedzielne Spotkania w Radiu Kielce w niedzielę, 24 lutego, po godzinie 7:00.

Reklama