Burmistrz Połańca i były poseł PSL znów przed sądem

Data publikacji: 13.02.2019 16:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Rozprawa pięciu osób oskarżonych m.in. o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z planami inwestycyjnymi na gruntach gminy Połaniec

Kielce. Rozprawa pięciu osób, oskarżonych m.in. o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z planami inwestycyjnymi na gruntach gminy Połaniec
13.02.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Przedsiębiorca oskarżony o oferowanie łapówki w zamian za załatwienie określonych spraw odpowiadał w środę na pytania sądu w procesie dotyczącym firmy Nemex i terenów inwestycyjnych w Połańcu. W Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa pięciu osób oskarżonych m.in. o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z planami inwestycyjnymi na gruntach gminy Połaniec. Są wśród nich: obecny burmistrz Połańca Jacek T. i były poseł PSL - Andrzej P.

Przedsiębiorca Dariusz M. nie przyznaje się do winy. W trakcie śledztwa stwierdził, że zarzuty, które zostały mu przedstawione są absurdalne i obrażają jego religijność, ponieważ jest muzułmaninem. Przedsiębiorca twierdzi, że nie obiecywał byłemu posłowi żadnych stanowisk ani pieniędzy. Przyznał, że Andrzej P., pełniąc funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, brał udział w spotkaniach związanych z inwestycją w Połańcu, ale pomagał mu jako przyjaciel i doradca.

- Fundusz Ochrony Środowiska był jego konikiem. To było jego dziecko. Proponowanie mu stanowiska w innych spółkach byłoby po prostu śmieszne - stwierdził Dariusz M.

Mężczyzn poznał ze sobą kilka lat temu były senator Jerzy Suchański.

Były poseł PSL - Andrzej P. twierdził, że jedyną zapłatą jakiej oczekiwał, było powstanie zakładu pracy i danie możliwości rozwoju gminie Połaniec.

- Burmistrz miasta i gminy jest człowiekiem propaństwowym i chcącym wprowadzać rozwój na swojej gminie - powiedział Andrzej P.

Według śledczych z małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, plany oskarżonych przewidywały przejęcie przez spółkę Nemex zarządzaną przez Dariusza M. gminnych nieruchomości w Połańcu i włączenie ich do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, a potem uzyskanie profitów związanych z przynależnością do niej. Firma Nemex miała tam zbudować zakład i stworzyć tysiąc miejsc pracy. Do realizacji tych planów nie doszło.

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli też: były prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice Cezary T. i były wiceprezes strefy Zdzisław K. Kolejna rozprawa w tym procesie odbędzie się 4 marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama