Grają dla chorego Piotrusia

Data publikacji: 17.02.2019 07:49 / Data aktualizacji: 17.02.2019 10:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Turniej charytatywny pamięci Izy Domagały

Turniej charytatywny pamięci Izy Domagały
Kielce. 17.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, dziennikarze, radcy prawni, studenci oraz nauczyciele biorą udział w 10. Charytatywnym Turnieju w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały”.

To wydarzenie, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 12-letniego Piotrusia, który od pierwszego roku życia cierpi na chorobę genetyczną. W 2009 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, którą udało mu się pokonać, ale przez to ma problemy z płucami, jelitem grubym i odpornością.

Jak informuje Patryk Zieliński, organizator turnieju, w tym roku w akcje zaangażowało się bardzo wiele osób.

- Już na dwa tygodnie przed finałowymi rozgrywkami mieliśmy komplet zgłoszeń, czyli 15 drużyn, które rywalizować będą w trzech grupach. Najpierw poszczególne zespoły zmierzą się ze sobą, a najlepsze spotkają się ze sobą w finale - wyjaśnia Patryk Zieliński.

Turniej dedykowany jest pamięci Izy Domagały, która była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Dziewczyna w 2010 roku przegrała walkę z nowotworem, ale jej koleżanki i koledzy nie przestali działać na rzecz innych chorych dzieci. Paulina Kozieł z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w turnieju bierze udział od pierwszej edycji.

- Ludzie bardzo chętnie włączają się w takie akcje. Doskonałym dowodem na to jest dzisiejsza frekwencja. Mogę śmiało stwierdzić, że przez te 10 lat nasza rodzina turniejowa rozrasta się coraz bardziej. Są to przede wszystkim ludzie dobrej woli, którzy cały dzień poświęcą na pomoc drugiej osobie - dodała Paulina Kozieł.

W rozgrywkach kolejny raz bierze udział także Przemysław Szybalski, aplikant radcowski Okręgowej Izby Radców Prawnych.

- Bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy. Uważamy, że sport powinien łączyć, a nie dzielić. Zawsze, kiedy możemy, to pomagamy i jesteśmy z tego dumni - dodał Przemysław Szybalski.

Podczas rozgrywek odbywają się m.in. aukcje, pokazy zumby oraz konkursy dla kibiców. Akcję można wesprzeć wrzucając datki do puszek wolontariuszy.

10. Charytatywny Turniej w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały” w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Kielcach potrwa do 18.30.

Reklama