Sto książek dla małych pacjentów szpitala wojewódzkiego

Data publikacji: 17.02.2019 08:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Przekazanie książek dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Kielce. Przekazanie książek dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego
Fot. wszzkielce.pl

Ponad 100 książek trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, dzięki rządowemu projektowi „Z książką zdrowiej”. - Publikacje przekazane zostały na oddziały pediatryczne lecznicy - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

- To projekt realizowany dzięki porozumieniu kilku rządowych instytucji - Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Otrzymaliśmy ponad 100 książek adresowanych do dzieci w różnym wieku. Są to zarówno bajki, jak i powieści dla młodzieży - mówi Anna Mazur-Kałuża.

Jak dodaje, projekt ma służyć promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Kielce. Przekazanie książek dla Wojewódzkiego Szpitala ZespolonegoFot. wszzkielce.pl

- W naszym szpitalu działają jedyne w województwie specjalistyczne oddziały dziecięce, dlatego małych pacjentów jest bardzo dużo. Wielu z nich w szpitalu spędza kilka czy kilkanaście tygodni. Tak jest np. na oddziale onkologiczno-hematologicznym. Dla wielu dzieci ten oddział staje się wręcz drugim domem. Dlatego wszelkiego typu prezenty są potrzebne i bardzo mile widziane. One pomagają chociaż na chwilę zapomnieć o ciężkiej chorobie, powodują, że ten pobyt w szpitalu jest mniej traumatyczny - dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Na akcję „Z książką zdrowiej!” z rezerwy budżetu państwa przeznaczono milion złotych.  

Reklama