Róża Thun będzie walczyć o kolejną kadencję w PE

Data publikacji: 17.02.2019 16:18
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu od lewej: Róża Thun - PO, Artur Gierada - PO

Na zdjęciu od lewej: Róża Thun - PO, Artur Gierada - PO
Kielce. 17.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Róza Thun chce być liderką Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Świętokrzyskiem. Obecna eurodeputowana PO będzie ponownie ubiegać się o mandat w Parlamencie Europejskim w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Posłanka oficjalnie poinformowała o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Na zdjęciu od lewej: Róża Thun - PO, Artur Gierada - POKielce. 17.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Z ogromną przyjemnością przyznaję, że jestem posłanką ze świętokrzyskiego. W swojej pracy lubię koncentrować się na problemach mieszkańców, z którymi ci spotykają się na co dzień. Jestem gotowa do tego aby liderować tej liście - podkreślała Róża Thun.

Eurodeputowana zapytana o decyzję władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej o starce w majowych wyborach razem z Koalicją Europejską zaznaczyła, że jest to krok w dobrą stronę.

- Moim hasłem jest „demokraci wszelkich maści łączcie się”, dlatego uważam, że ludzie, dla których najważniejsze są takie wartości jak przestrzeganie prawa czy mocne członkostwo w Unii Europejskiej powinni się zjednoczyć. Jestem przekonana, że dzisiaj podzielamy te wspólne wartości powinniśmy startować razem - powiedziała.

Róża Thun przedstawiła także nowy program Komisji Europejskiej „Prawa i Wartości” skierowany do organizacji pozarządowych, w ramach którego w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, także dla świętokrzyskich stowarzyszeń, na swoją działalność zostanie przeznaczone prawie dwa miliardy euro. Eurodeputowana zapowiedziała, że na przełomie marca i kwietnia wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizuje konferencję prasową poświęconą nowemu programowi dla świętokrzyskich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń.

Reklama