Kielczanie bronią zwolnionego dyrektora

Data publikacji: 17.02.2019 19:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
List do  Bogdana Wenty, prezydenta Kielc w sprawie odwołania Ryszarda Pomorskiego - dyrektora Domu Środowisk Twórczych

List do Bogdana Wenty, prezydenta Kielc w sprawie odwołania Ryszarda Pomorskiego - dyrektora Domu Środowisk Twórczych
Kielce. 17.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Grupa kielczan protestuje przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu z pracy dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Dziś w Pałacyku Tomasza Zielińskiego przez kilka godzin wyłożony był specjalny list w tej sprawie. Podpisało go około 150 osób.

Inicjatorzy akcji napisali m.in: „Jesteśmy głęboko oburzeni i zasmuceni formą zwolnienia i sposobem potraktowania wieloletniego działacza na rzecz Miasta i jego mieszkańców. Wierzymy, że decyzja dotycząca zwolnienia Człowieka niezwykle zasłużonego dla kultury była pochopna i zostanie cofnięta”.

Pod listem podpisała się m.in. pani Ewa.
- Ryszard Pomorski organizuje świetne imprezy w Kielcach, na które zaprasza oryginalnych, różnorodnych wykonawców. Szkoda człowieka po prostu. Ten list ma szansę pokazać, że głos ludzi też się powinien liczyć - dodała pani Ewa.

Przeciwny dyscyplinarnemu zwolnieniu dyrektora Ryszarda Pomorskiego jest także kielczanin Leszek Bonar. Obecnie mieszka w Łodzi, ale od 30 lat współpracuje z Domem Środowisk Twórczych w Kielcach.

- Nam, osobom z zewnątrz trudno wytłumaczyć przesłanki, któremu temu służyły. Mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie, które zostanie bardzo szybko wyjaśnione i pan dyrektor zostanie przywrócony po to, by ta placówka mogła nadal na tak wysokim poziomie pracować dla społeczeństwa Kielc i regionu, tak jak to było do tej pory - dodał Leszek Bonar.

List z podpisami osób sprzeciwiających się zwolnieniu Ryszarda Pomorskiego z pracy jutro przekazany zostanie prezydentowi Kielc.

Jak informowaliśmy, dyrektor Domu Środowisk Twórczych dyscyplinarnie został zwolniony w czwartek. Wówczas pełnomocnik prezydenta Kielc Paweł Gągorowski mówił, że jest to związane z niewykonaniem przez dyrektora Pomorskiego zaleceń wojewódzkiego konserwatora zabytków, dotyczących koniecznego remontu tego budynku.


Treść całego listu 

PREZYDENT MIASTA KIELCE

PAN BOGDAN WENTA

My, niżej podpisani, chcemy wyrazić nasze poparcie dla Dyrektora Domu Środowisk Twórczych Pana Ryszarda Pomorskiego, w związku z jego zwolnieniem z zajmowanego stanowiska. Jesteśmy głęboko oburzeni i zasmuceni formą zwolnienia i sposobem potraktowania wieloletniego działacza na rzecz Miasta i jego mieszkańców.

Od wielu lat jesteśmy uczestnikami imprez muzycznych, teatralnych i publicystycznych organizowanych przez pana Ryszarda Pomorskiego. Dzięki niemu mamy możliwość spotkania z Kulturą na wysokim poziomie. Wydarzenia, których twórcą i organizatorem jest Pan Pomorski mają charakter cykliczny, wpisały się one w mapę imprez kulturalnych znanych w całym kraju, są oczekiwane przez mieszkańców miasta i regionu.

Takie Miejsca i Tacy Ludzie powinni cieszyć się uznaniem i szacunkiem władz miasta. Wierzymy, że decyzja dotycząca zwolnienia Człowieka niezwykle zasłużonego dla kultury była pochopna i zostanie cofnięta.

Z wyrazami szacunku mieszkańcy Kielc i okolic.


Reklama