Dla kogo Świętokrzyska Victoria? Dziś wręczenie nagród

Data publikacji: 19.02.2019 13:19 / Data aktualizacji: 05.03.2019 09:43
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Świętokrzyska Victoria

Świętokrzyska Victoria
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

46. kandydatur zostało zgłoszonych do nagrody marszałka województwa - Świętokrzyska Victoria. Wśród nominowanych są: opat z Jędrzejowa, starosta kielecki, znany hotel w Dąbrowie koło Kielc oraz ogród zoologiczny w Lisowie. Nagrody zostaną wręczone dziś o godzinie 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Są one przyznawane dla najbardziej aktywnych osób, przedsiębiorstw oraz samorządów. Kapituła konkursowa składająca się z przedstawicieli władz wojewódzkich, świata nauki i biznesu przyznała tradycyjnie 15 nominacji, po 5 w każdej kategorii.

Jak mówi Andrzej Bętkowski, nagroda ma charakter prestiżowy i jest wręczana tym, którzy wyznaczają kierunek rozwoju województwa i dają dobre przykłady.

- To osoby wyróżniające się swoją działalnością społeczną, zawodową lub naukową, firmy wdrażające innowacyjne rozwiązania lub o ugruntowanej pozycji biznesowej i samorządy, które dynamicznie się rozwijają - mówi.

Wśród nominowanych znaleźli się ojciec Edward Stradomski opat Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie, Mirosław Gębski starosta kielecki, profesor Barbara Goszczyńska prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, Rafał Staszewski sekretarz redakcji „Tygodnika Nadwiślańskiego” oraz Jerzy Sobierajski założyciel i prezes Fundacji “Dobro jest w nas”.

W kategorii „Przedsiębiorczość” nominowano Hotel Odyssey, Piekarnię R. Dobrowolski, Wydawnictwo Jedność, Targi Kielce S.A. oraz Ogród Zoologiczny “Leśne Zacisze” działający w Lisowie.

O tytuł najlepszego samorządu walczyć będą miasta i gminy: Strawczyn, Chmielnik, Chęciny, Bieliny i Jędrzejów.

Zwycięzców wybierze kapituła. Poznamy ich dziś podczas uroczystej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej. Początek o godzinie 18.00. Uroczystość uświetnią występy piosenkarki Alicji Majewskiej oraz kompozytora Włodzimierza Korcza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama