Bibliotekarz roku. Poszukiwani ludzie z pasją

Data publikacji: 21.02.2019 11:56
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Sandomierz. 04.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tylko kilka dni zostało na zgłoszenie osób i książnic do konkursu „Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2018 i Biblioteka Roku 2018 województwa świętokrzyskiego”. Termin upływa 28 lutego. To pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

Anna Godowska, kierownik działu metodyki, szkoleń i analiz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach wyjaśnia, że dziś wiele placówek nie ogranicza swojej działalności tylko do wypożyczania książek.

- Biblioteki mają gromadzić i udostępniać zbiory, ale te placówki, które zwyciężają w naszych konkursach, poza tym, że mają świetne zbiory, odnawiają je bardzo często, to dodatkowo prowadzą dużą działalność skupioną wokół książki. Szukamy ludzi z pasją, takich, którzy kochają innych ludzi, bo to też jest pewien paradoks: kiedy się myśli, że bibliotekarz to osoba, która musi kochać książki, to jest oczywiście prawda, ale bibliotekarz, to też ktoś, kto musi kochać ludzi, bo tu się pracuje z ludźmi - wyjaśnia Anna Godowska.

Regulamin i formularze zgłoszeń są dostępne na internetowej stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Podobne wiadomości
Reklama