Wyłudzała VAT, wkrótce stanie przed sądem

Data publikacji: 21.02.2019 16:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.03.2016 Kielce. Areszt śledczy.

25.03.2016 Kielce. Areszt śledczy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 51-letniej Halinie C., byłej właścicielce jednej z firm w powiecie ostrowieckim. Kobieta jest podejrzana m.in. o oszustwa podatkowe.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że do ujawnienia przestępstwa doszło w 2016 roku, w wyniku rozpoczętej przez Urząd Skarbowy kontroli. Śledczy ustalili, że 51-letnia Halina C. składając deklaracje podatkowe za lata 2011-2014, każdorazowo podawała w nich nieprawdę. Kobieta miała zawyżać koszty uzyskania przychodu poprzez zaliczenie do nich nierzetelnych faktur. Tym samym miała pomniejszyć należny podatek dochodowy od osób fizycznych i VAT o 7,5 miliona złotych.

Ponadto, podejrzana nie przechowywała zgodnie z obowiązującym przepisami ksiąg podatkowych i innych wymaganych dokumentów, a dodatkowo wielokrotnie posłużyła się podrobionymi fakturami VAT.  Halina C. została zatrzymana w listopadzie 2018 roku. Prokurator przedstawił jej zarzuty popełnienia łącznie 10 przestępstw.

Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, złożyła wyjaśnienia sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Halina C. jest tymczasowo aresztowana. Na początku lutego prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim akt oskarżenia. Wkrótce powinien być znany pierwszy termin rozprawy.

Podobne wiadomości
Reklama